I v případě lidí, kteří jsou takzvaně za vodou, hraje účet za elektrický proud nezanedbatelnou úlohu. A u lidí, kteří mají hluboko do kapsy, má takovéto vyúčtování ještě daleko větší dopad na rozpočet domácnosti. Protože je tato forma energie stále dražší a dražší a přinejmenším v dohledné době musíme počítat s tím, že tento trend bude pokračovat.
Jenže jak se vypořádat s dilematem, zda svítit nebo raději šetřit? Je lepší zvolit tmu nebo raději světlo dopadající na částku uvedenou na vyúčtování, jež nevypadá ani trochu hezky? Vězte, že je lepší se v takovém případě rozhodnout pro – světlo i šetření zároveň.
Že je to podle vás vyloučené? Že není možné svítit ostošest a zároveň platit méně? Věřte, že všechno jde, když se chce.
Protože vám správně zvolené chytré osvětlení může udělat radost a zároveň vás nemusí nutit sáhnout hlouběji do peněženky. Protože moderní zdroje světla přinášejí při srovnatelném výkonu nemalou úsporu na spotřebě a i docela malá změna tak může v souhrnu přinést opravdu viditelnou změnu k lepšímu.
Dnes už existuje moderní osvětlení vhodné do všech typů místností. A nic tak nebrání tomu, aby člověk třeba začal „na zkoušku“ s výměnou menších zdrojů světla a nakonec se vrhnul klidně i na hlavní světelné zdroje. Aby si pořídil třeba i LED zářivky 120 cm.
Taková úsporná svítidla lze uplatnit dejme tomu v kuchyni nad kuchyňskou linkou, kde člověku prokážou klidně i neocenitelné služby, neméně prospěšná mohou být třeba na pracovním stole, a to lhostejno zda na tom doma nebo v práci, ale i kdekoliv jinde.
Moderní zářivky jsou prostě výkonné a přitom elektrickou energii a kapsu každého člověka, který je má, šetřící. Měl by na ně tudíž vsadit každý, kdo chce ušetřit. A pochopitelně klidně i ten, kdo sice šetřit nemusí, ale má všech pět pohromadě.
Protože i člověka, který si to může finančně dovolit, může hřát alespoň to vědomí, že úsporou energie přispěl trochu k ochraně přírody a celé naší planety. Zahřeje ho to víc než klasická žárovka a nebude ho to stát ani korunu za zbytečně uvolňované teplo.