Hromosvod se dnes již stal nezbytnou součástí prakticky každé budovy, zvláště pak těch obytných. Výjimku zde tvoří například garáže či kůlny, avšak i ty bývají obvykle v sousedství budov, které jej mají. Je pravdou, že jejich instalace značně snížila riziko požáru a jiného poškození způsobeného zásahem blesku. Jejich kovová část jej totiž přitáhne a následně je pomocí vodiče neškodně odveden pod zem, https://www.emimino.cz/diskuse/kdy-a-jak-prestalo-dite-hazet-jidlo-na-zem-264704/ kde se jednoduše vybije. To vše je však samozřejmě pravda jen tehdy, pokud je plně funkční a nepoškozený. Z tohoto důvodu se doporučují pravidelné odborné revize hromosvodů Revize elektro Revtech. Zde vám certifikovaný odborník potvrdí, že ten váš je v pořádku a že funguje přesně tak, jak má.
Kontrola musí však být zevrubná. Nejprve je potřeba řádně prohlédnout kovovou část, zda není někde zlomená nebo zda se nedotýká například antény či čehokoliv jiného. Také je nutné se přesvědčit, že vodič je na ni skutečně dobře napojen a že spoje nejsou nikde uvolněné. Následně je potřeba zkontrolovat vodič po celé jeho délce. Musíme se podívat, zda například není někde natržen či dokonce přetržen. Důležité je také se podívat, zda je izolační vrstva, kterou je obalen, nepoškozena.
Nakonec se do vrchní kovové části pustí slabý proud, aby se elektrikář přesvědčil o správné funkčnosti hromosvodu. Proud se pustí tak slabý, aby případně nepoškodil žádné z přístrojů, které má onen člověk zapojeny doma v zásuvce, avšak tak silný, aby jej bylo možno změřit a sledovat.
Mnoho lidí však tyto kontroly opomíjí. Neuvědomují si totiž, jakému riziku se přitom vystavují. Požár je pak to nejmenší, co nás může potkat. A utíkat za silné bouře z domu, protože nám hoří, rozhodně není nic, co by kdokoliv z nás chtěl. Proto je dobré mít na paměti, že se v tomto případě nevyplatí nebezpečí podceňovat. Již od malička nás přece rodiče učili, že s elektřinou si není radno zahrávat. A to rozhodně platí.