Prvním a hlavním důvodem vzniku internetu, bylo přenášení informací z jednoho koutu země na druhou. Ze začátku to bylo možné pouze mezi několika univerzitami, ale jakmile se začalo připojení zrychlovat a zároveň se stávalo finančně čím dál menší peníze, začala celosvětová síť pronikat i do domácností, a to velice rychle. Díky tomu začaly vznikat rozličné webové stránky, na kterých lidé mohli čerpat různé informace. Mezi ty nejzajímavější, které fungují i v dnešní době, se rozhodně řadí i Wikipedia. Jedná se vyloženě o informační web, dokonce o ten nejobsáhlejší, který každý den využije miliony lidí. Opravdu však jde o tak velkého pomocníka, jak se všude říká?
V mnoha jazycích
Co se opravdu musí Wikipedii nechat, to je velká nabídka jazyků, v níž informace nabízí. Řada obdobných serverů poskytuje svůj obsah pouze jen v několika málo světových jazycích, často však jen a pouze v angličtině. To se však není problém největšího informačního serveru, který si můžete pročíst prakticky v jakémkoliv jazyce vás napadne. Pokud umíte mongolsky, portugalsky nebo třeba andalusky, neměli byste zde mít žádný větší problém. Samozřejmostí je pak i zařazení češtiny, takže můžete vstřebávat nové poznatky ve svém mateřském jazyce. Obsáhlost a možnost zvolit si takřka jakýkoliv jazyk jsou bezpochyby těmi největšími plusy Wikipedia, ale ta má samozřejmě i nějaká ta negativa.
Negativa
Základním problémem Wikipedie jsou právě informace. Ty totiž nejsou obvykle nijak prověřované, a navíc je může na server umístit prakticky kdokoliv. Nejedná se tedy o žádnou učebnici, kde jsou pouze pravdivé poznatky, ale spíše o zápisníček, ve kterém můžete najít pravdivé, sporné i zcela lživé informace. To však ne všichni vědí, a zvláště studenti pak čerpají nepravdivé údaje a používají je jako studijní materiály, které jsou ověřeny. Vždy toto mějte na paměti .