
Bledule letní
Koncem dubna pak vykvétá její příbuzná bledule letní. Vzhledem je velice podobná bleduli jarní, akorát je o něco vyšší, má okolo třiceti pěti centimetrů. Na dlouhé lodyze pak bledule letní mívá květenství se třemi až sedmi maličkými, bílými kvítky.
Tyto dva druhy bledulí se vyskytují nejenom v našich zahrádkách, ale vyskytují se také volně v přírodě. Vyrůstá hojně ve vlhkých lesích, luzích a suťových lesích, ale také je můžeme vídat na vlhkých loukách, které jsou jak v nížinách, tak v horách.
K prodeji se však také nabízejí bledule letní Gravetye Gian, která je vyšlechtěna z bledule letní. Tyto bledule jsou vysoké čtyřicet až šedesát pět centimetrů.
Jak bledule sázet
Cibulky všech bledulí sázíme vždy špičkami vzhůru. Vkládáme je do jamek, které by měly mít hloubku třikrát větší, než je výška cibulky. Samotná cibulka by potom měla mít pěkný tvar, měla by být pevná a už vůbec ne seschlá.
Bledule jsou však stejně jako sněženky ohrožené druhy rostlin. Máte-li rádi jejich něžnou a křehkou krásu, a chcete se jimi kochat i na své zahrádce, je možné si cibulky bledulí zakoupit zahradnictvích.